Neden Akustik Piyano?

akustikPiyanoKursuİzmir
Aralık 24, 2018 izpiyano 0 Comments

Neden Akustik Piyano?

Akustik Piyano Kursu İzmir – Bugun Sizlere Akustik piyano eğitimi hakkında en ayrıntılı bilgileri sunmak için elimizden gelenin fazlasını yazamak için buradayız! Akustik Piyano Nedir? Akustik Piyano nasıl çalınır? Akustik piyano vs dijital piyano farkları nelerdir? Akustik piyano kurs fiyatları İzmir’de kaç para? Akustik piyanonun dezavantajları nelerdir? vb. sorulara cevap arayanlar için en ayrıntılı kaynak burada!!

Akustik piyanolar başlıca bahsetmek gerekirse piyanoların gelmiş geçmiş ilk atalarıdır denebilir.. Bir akustik piyano ortalama olarak 7200 civarı farklı parçadan oluşur.. Bununla birlikte Akustik piyanolar yaklaşık 25 yıllık bir geçmişe sahiptir.. Peki değişen çağımızla birlikte örneğin; İzmir’de Piyano Kursu arayan bir çok birey dijital piyanolara yönelse de, akustik piyanoların tacı rafa kalkmış sayılmaz!

Gelelim Akustik Piyanoların Dezavantajlarına

Öncelikle Akustik piyano çalan bireyler, eğer piyano kurslarında akustik piyano yoksa evde piyano çaldıkça komşuların sesden rahatsız olması, Akustik piyano alamayan bireyler ise, akustik piyanonun maliyet sorunu yani diğer değişle çok pahalı oluşu, alsalar bile akustik piyanoların düzenli akort gereksinimlerinin ve bakım maaliyetlerinin külfetinden yakınmaktadırlar!!

Avantajlarından bahseden çok az kişi olsa da, bize sorarsanız bir piyanonun ses kalitesi ve teknik avantajları da konuşulmalıdır!

Akustik Piyanoların Avantajları ve Başlangıç Fiyatları

Peki, akustik piyanoların başlangıç fiyatlarına gelecek olursak özellikle İzmir’de Piyano Kursu öğrencilerinin ortalama olarak bulabilecekleri akustik piyano fiyatları ortalama olarak 2000-2500 dolar arası değişmektedir.

Dijital piyanolar her ne kadar orglardan daha başarılı bir tuş ağırlığına sahip olsalar da, dijital piyanoların tuş ağırlıkları aslında akustik piyanoların taklidi olmaktan öte geçememektedir!!

Elbette piyano kursuna giden bir bireyin sürekli alıştırma ve egzersiz yaptığı bir piyanonun tuş hassasiyetinin parmak ve el kaslarının gelişimine etkisi tartışılamaz!

Akustik Piyanoda Akort Faktörü

Elbette akort kadar kritik bir konu piyano eğitiminde olmazsa olmazlar arasındadır! Nedenine gelecek olursak özellikle akustik piyano hakkında konuştuğumuzda akort, piyanoyu piyano yapan ilk faktördür diyebiliriz!

Fabrikada üretilen bir akustik piyano bile daha üretim hattından çıkmadan en az 2-3 kez akortlanmaktadır! Dolayısı ile günlük hayatta kullanılan bir akustik piyanonun en azından 6 ay ile 1 yıllık periyotlarda doğru şekilde akortlanması gerekmektedir! Tabi bu da kullanıcıların gözünde bir bakım maaliyeti oluşturur.. Bu konuda önerimiz düzgün işliği olan bir akort teknisyeni ile uzun süreli bir bakım anlaşması yapmanız!

İzmir Piyano Kursu’nda Hangi Piyano Tercih Edilmeli?

Elbette apartmanda ses problemi olmayan ya da finansal olarak bakım maaliyetlerini karşılayacak düzeyde olanlar için, diğer bir değişle İzmir Piyano Kursu öğrencilerimiz içinde en uygun koşullara sahip bireyler elbette akustik piyano tercih edip, kaliteden yana kararlarını kullanabilirler..

Ancak bütçe olarak sınırlı olan ve yıllık bakım maaliyetlerini karşılamakta zorlanan piyano öğrencilerimiz ise elbette doğru bütçeye uygun dijital piyano tercih edebilirler.

Bütçeniz kaç para olursa olsun İzmir’de Piyano Eğitimi alarak yeteneğiniz ile ve doğru piyano metotları ile siz de bir piyanist olabilirsiniz!

İzmir’de Piyano Kursu hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen bağlantımızı takip edin:

Piyano Kursu İzmir

İzmir Piyano Kursu

Leave a Reply:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir