Kimler Piyano Çalabilir?

Kimler Piyano Eğitimi alabilir
Ekim 19, 2019 izpiyano 0 Comments

Kimler Piyano Eğitimi Alabilir?

Piyano Kursu İzmir olarak bugun yine yeni ve eğlenceli yazımızla karşınızdayız arkadaşlar! Bugun bir çok arkadaşımızın içinden geçen soruya yanıt arayacağız: Kimler piyano çalabilir? Ya da kimler piyano eğitimi alabilir? Soruları sıkça soruluyor. İnsanlar genellikle çok sevdikleri bir enstrüman olan piyanoyu öğrenmek isteseler de, çoğu zaman acaba ben yapabilir miyim, acaba ben çalabilir miyim sorularını kendine soruyorlar ve kendi kendilerini caydırma ve bahane üretme yoluna gidiyorlar.

Bu konuda pozitif düşünmeyi tercih ediyoruz ve tam aksi şekilde aslında kimler piyano çalamaz diyoruz..

Kimler Piyano Çalamaz?

Evet arkadaşlar aslında piyano çalabilmeniz için verilen komutları anlıyabilecek düzeyde ve piyano oturuş pozisyonunu sağlayabilecek fiziksel gelişimde olmanız gerektiği için genellikle piyano eğitimi 3.5 – 4 yaşlarıyla birlikte başlar.. Yani eğer bu gelişimi sağlamamış bir çocuğunuz varsa genellikle 3.5-4 yaştan evvel piyano çalamayabilir.

Eğer çocuğunuzun sağlıklı bir şekilde piyano eğitimine başlayıp başlayamayacağını öğrenmek istiyorsanız, ilk yapabileceğiniz şey çocuğunuzu bir piyanonun başına oturtup, onu gözlemlemek olacaktır. Böylece ilgi duyup duymadığını anlayabilirsiniz.

Elbette çocuğunuzu Piyano Kursu İzmir olarak bize de getirirseniz, çocuğunuzun hem fiziksel hem de mental gelişimini test edebilir aynı zamanda piyano eğitimine başlayıp başlayamayacağının da tayinini uzman eğitimcilerimiz ile yapabiliriz. Unutmayın ki erken yaşta piyano çalma eğitimi almaya başlayan çocuklar, ilkokul çağından itibaren diğer branşlarda da daha fazla başarı elde etmektedirler!

Eğer yetişkinler için konuşmak gerekirse, müzik kulağı testi yaptırarak ki biz bunu ücretsiz olarak yapıyoruz, piyano çalabilmeye olan yatkınlığınızı birlikte ölçebiliriz.

Elbette müzik kulağı testi yapıldığında her bireyin aynı derecede müzik kulağı gelişimi görülmeyebilir. Önemli olan müzik kulağının derecesinin yanında kişinin de istekli olup, disiplinli bir şekilde piyano çalmaya gayret etmesidir.

Piyano Çalmaya Başlayınca Akustik Piyano Alınmalı mı?

Bir çoğumuzun aklına da piyano çalma dendiğinde hemen evine pahalı ve bir hayli yer kaplayan akustik piyano alınmak zorunda olduğu fikri geliyor ve birey piyano öğrenmekten vazgeçebiliyor. Halbuki buna gerek olmadığı gibi piyano kursumuza başladığınızda belirli bir düzeye gelene kadar kursumuzdaki piyanoları ücretsiz kullanabilir ve gelip çalışıp etüt yapabilirsiniz. Bununla beraber belli bir düzeye ulaşan öğrenciler, eğitmenlerinin de yardımı ile evlerine dijital bir piyano ya da org alıp, verilen etütlerini çok fazla masraf etmeden daha rahat şekilde çalışabilirler.

Görüldüğü üzere konu başlığında her ne kadar “Kimler Piyano Çalabilir?” ya da “Kimler Piyano Eğitimi Alabilir?” desek de aslında piyano çalamamak için sayılabilecek nedenlerin sayısı son derece az ve kısıtlıdır. Dolayısı ile arzu eden bir çok birey gönül rahatlığı ile kaç yaşında olursa olsun piyano çalabilir!

İzmir’de Piyano Kursu mu Arıyordunuz?

İzmir’in en öğretici piyano kursu vizyonu ile her geçen yıl iddamızı sürdürerek büyüyen, samimi ve sıcak piyano kursumuza hemen siz de başlayabilir, hızlı ve kolay bir şekilde en öğretici teknikler ile piyano öğrenebilirsiniz! Tek yapmanız gereken şey hemen bugun aşağıdaki bağlantıya tıklayıp, kursumuzu incelemek ve bizden en kısa sürede ücretsiz deneme dersi randevusu almak.. Ayrıntılı bilgi burada:

Piyano Kursu İzmir

Leave a Reply:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir